Keep Calm Cynet

Wykryte w piątek (12 maja) ataki z wykorzystaniem zaawansowanej formy #ransomware odbiły się szerokim echem na całym świecie.

#WannaCry zainfekował ponad 200 tys. komputerów w niemal 150 krajach, pokonując liczne profesjonalne zabezpieczenia antywirusowe, paraliżując działanie wielu poważnych firm i organizacji.

Prawdziwy obraz sytuacji może się ukazać dopiero pod koniec poniedziałkowego dnia (15 maja), kiedy to większość firm rozpocznie pracę po weekendowej przerwie.

Organizacje, które chronione były rozwiązaniem Cynet360 były w 100% odporne na #ransomware, mimo że #WannaCry był wówczas nieznany. Świadczy to o skuteczności rozwiązania Cynet360.

Unikalne cechy programu #Cynet360 w zakresie ochrony przed #ransomware:

• Silnik szybkiego wykrywania Cynet zatrzymuje wszystkie rodzaje #ransomware

#Cynet360 wykorzystuje analizę zachowań i mechanizm korelacji, chroniąc "końcówkę" i blokując #WannaCry

#Cynet360 można zainstalować w ciągu kilku godzin nawet w sieciach, gdzie działa wiele tysięcy urządzeń końcowych, zapewniając natychmiastowe bezpieczeństwo krytycznych zasobów w każdej organizacji

• Dostępne przez 24/7 SOC producenta wspiera w analizowaniu najbardziej zaawansowanych próbek #malware

Szybko rozprzestrzeniający się złośliwy kod, znany również jako #WanaCryptOr 2.0, #WCry i #WannaCry został zidentyfikowany przez specjalistów Cynet w piątek. Będą oni informować o dalszych losach #WannaCry oraz innych form #ransomware na swoim blogu: https://www.cynet.com/blog-cynet-stops-wannacry-ransomware

Nie czekaj, aż #WannaCry lub inne zagrożenia trafią do Twojej sieci.

Skontaktuj się już teraz z autoryzowanymi partnerami Cynet, zanim będzie za późno.

VEMI jest autoryzowanym dystrybutorem #Cynet w Polsce. Kontakt do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Partnerzy

logo-backbox
logo-captivnet3
logo-codesealer
logo-cygilant
logo-cynet
logo-dflabs2
logo-firemon
logo-fox-it--200x79
logo-greenbone
logo-logpoint0-1
logo-Lumeta-205x51
logo-matrix42-v2
logo-sealpath
logo-secpoint-220x95
logo-ThreatMark2
logo-unitrends
logo-wallix-300x144c